Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rasim Ozan Kütahyalı Okan Bayülgen zavallı bir insan
08 Eylül 2011 Perşembe 01:14

Rasim Ozan Kütahyalı ''Okan Bayülgen zavallı bir insan''

Kütahyalı, "Okan Bayülgen güçlü olana yaltaklanan, güçsüz olana saldıran zavallı bir insandır" dedi ve Bayülgen'in ırkçı olduğunu söyledi.

Sabah Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, "Okan Bayülgen güçlü olana yaltaklanan, güçsüz olana saldıran zavallı bir insandır" dedi ve Bayülgen'in ırkçı olduğunu söyledi. Kütahyalı, Kurtlar Vadisi dizinin karakteri Polat Alemdar için "Mertliğin değil, dansözlüğün kralıdır" sözlerine de açıklık getirdi.
BEYAZ TV ekranlarında yayınlanan Sultan-ı Beyaz programının bugünkü bölümüne konuk olan Sabah Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı inanılmaz açıklamalarda bulundu. Kütahyalı'nın hedefinde Kurtlar Vadisi dizisi, ünlü şovmen Okan Bayülgen ve Gazeteci-Yazar Fatih Altaylı vardı.

 

Kurtlar Vadisi dizinin karakteri Polat Alemdar için "Mertliğin değil, dansözlüğün kralıdır" diyen Kütahyalı, Kütahyalı bu sözlerine açıklık getirdi. "Evet öyle. Fırıldaktır, dansözdür. Kurtlar vadisi 2002-2003'de başladı. Başta ergenekoncu, ulusalcı, devlet için adam doğrarım diyen bir adamdı. Baktılar sonra ortam demokratikleşiyor hükümet yalakası oldular. Sonra yeniden döndüler. O yüzden söyledim dansöz gibi diye, bir öyle, bir öyle. Sen şimdi birgün kadırgalı olup, bir gün sümsük bir kadın olsan demez mi millet bu nedir diye. Özün sözün bir olman lazım. Bir gün ergenekoncu, bir gün zıt, böyle bir komedi yok" şeklinde konuştu.

Bunu Polat karakterine söylediğinin altını çizen Kütahyalı, "Kurtlar Vadisi dizisinin o kahramanı mertliğin sembolü değildir. Çünkü mertliğin sembolü adam her zaman nettir, ortama göre değişmez" dedi.

"OKAN BAYÜLGEN ZAVALLI BİR İNSAN"

Seda Sayan'ın "'Okan Bayülgen güçlü olana yaltaklanan, güçsüz olana saldıran zavallı bir insandır' demişsin gerçekten söyledin mi böyle bir şey" diye sorması üzerine Kütahyalı, "Aynen öyle. Mesela senden çekinir yapar ama dengeli sallar çünkü kadırgalısın. Okan Bayülgen'in ırkçılıkları var. Fransa'daki Araplara, zencilere bu diyor ki; 'Fransa'da Araplar her yeri kaplamış, herifler hayvan gibi yürüyorlar. Yakında Fransa'da medeni insan kalmayacak.' Medeni insan Fransızlar, Araplar da gayri medeni barbar, bunlar ürüyor bilmem ne yapacak diyor, bu iğrenç bir ifade. Ama biz bunlara alışığız çünkü Türkiye'de bunun cezası yok. Halbuki Avrupa ve Amerika'da cezaları var" açıklamalarında bulundu.

Duyarlılıkların azaldığını söyleyen Kütahyalı, "Yıllardır da bu piyasada. 20 yaşlarında yeni çıkmış manken, şarkıcı, kadın olduğu zaman ezer. Bütün programlarında tarihi bu. Okan Bayülgen gibi bir fenomenin bilinçli bir ırkçılık yaptığını düşünmüyorum. Buna dışarıdaki batı litarütüründe sıradan faşisizm deniyor" diye konuştu.

Okan Bayülgen'in şarkıcı Rojin'i programına davet ettiğini ifade eden Kütahyalı, "O gün PKK'nın alçak bir terör saldırısı oluyor. Diyor ki; 'Rojin bugün gelmesin.' Ne alaka, böyle bir rezillik olabilir mi? PKK terör örgütüyle Rojin'in ne alakası var" diye tepki gösterdi.

Bunun üzerine Seda Sayan, "Ama yıllardır kürt kökenli şarkıcılarımızla ilgili bu sıkıntıyı yaşadım. Terörle ne alakası var. Halbuki aşk şarkısı söyleyecek. Hep üstten yapıldı bu baskı bize. İnanılmaz sıkıntı yaşadım" itirafında bulundu.

Kütahyalı ise, "Okan Bayülgen ırkçı beyaz refleksiyle Rojin gelmesin dedi. Eskiden olsa onu affedebilirdim. Derdim ki, yönetimden söylediler. Bu 2009-2010'da oluyor" dedi.

"Okan mı söylemiş" diye şaşıran Seda Sayan "Bize bu baskı yapılıyordu. Ama Okan ile ilintili mi bu sence" sorusunu yöneltti.

Rasim Ozan Kütahyalı da, "Ben zannetmiyorum ki İrfan Şahin ya da Kanal D yönetimi ona böyle bir şey söylesin" yanıtını verdi.

Seda Sayan buna karşılık, "Kusura bakma yönetim söylüyor bize. Ben isim vermiyorum ama bire bir yaşadım. En son 3 sene önce bunu yaşadım. Ama ortam Recep Tayyip Erdoğan ile değişti" şeklinde konuştu.

Bunun üzerine Kütahyalı, "Öyleyse Okan Bayülgen'e baskı yapan şerefsizdir. Rojinden ben Okan Bayülgen'in direk kendisinin bu kararı verdiğini duydum" diye konuştu.

Seda Sayan da, "Hayır hayır katılmıyorum çünkü aynı baskı bana da uygulanıyordu" dedi.

Kütahyalı, Fatih Altaylı'nın ahlaklı bir gazeteci olmadığını da söyledi.

BEYAZ GAZETE


 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
GAZETELER
Gazeteler
HAVA DURUMU
İstanbul
8 / 12 °C
Ankara
0 / 11 °C
İzmir
9 / 16 °C
Antalya
6 / 19 °C
Erzurum
-10 / 0 °C