Kar kış yurdu sardı!

Kar kış yurdu sardı!

2018-01-14 - SİVİL MEDYA YAŞAM EDİTÖRÜ

Ege'de yılın ilk karı Manisa'nın Demirci ilçesinin yüksek kesimlerine yağdı. Bolu Dağı'nda da kar yağışı başladı. Gece başlayan sağanak sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Bölgede karayolları ekipleri karla mücadele çalışmalarına başladı. İstanbul'da gün içerisinde yerel ve hafif şekilde görülecek yağışların, öğle saatlerinden itibaren sulu kar ve yüksek yerlerde kar şeklinde etkili olabileceği tahmin ediliyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle BUDO'nun bazı seferleri de iptal edildi.

Manisa’nın Demirci ilçesinin merkezinde sağanak yağmur yağışı etkili olurken, bin 470 rakımlı Akçakertik, Asitepe  ve Türkmen Tepe mevkilerinde kar yağışını etkisini artırdı.

Demirci Karayolları ekipleri bölgede kar temizleme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmasına başladı.

Egede yılın ilk karı yüksek kesimlere düştü

Demirci-Simav karayolunda yolda kalan kamyonlar ve otomobiller karayolları ekiplerince kurtarılırken, yetkililer kar kalınlığının 10 santimetreyi aştığı Akçakertik mevkiine zincir, çekme halatı ve kar lastiği bulunmayan araçların çıkışına izin vermiyor.

Akçakertik mevkiinin Simav yönünde de kar yağışı sebebiyle zaman zaman ulaşımın aksadığı belirtildi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, yaptığı açıklamada, “ Manisa’da 2018 yılının ilk karı ilçemize yağdı. Dün akşam saatleri itibarıyla yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olmaya başladı. Belediyemiz olarak ekiplerimiz hazır” dedi. 

Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı

Bolu Dağında kar yağışı başladı

Anadolu Otoyolu ile D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı başladı.

Yağışın aralıklarla devam ettiği D-100 karayolunun Bakacak, Karanlıkdere ve Seymenler ile Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde etkili oluyor.

Karayolları ekipleri güzergahlarda karla mücadele çalışmasına başlarken, trafik ekipleri de araçlarında kış lastiği olmayan sürücüleri yola çıkmamaları, yakın takip, hatalı sollama ve aşırı hız yapmamaları konularında uyarıyor.

İstanbul'da kar yağışı bekleniyor

İstanbulda kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi verilerine göre, Marmara Bölgesi'nde ve İstanbul'da havanın bugün çok bulutlu olacağı ve hafif şekilde yağmur yağışlarının öğle saatlerinden sonra sulu kar yağışına dönebileceği belirtildi.

Yağışlı havayla birlikte rüzgarın da kuzeyli yönlerden poyraz, fırtınamsı rüzgar şeklinde etkili olması bekleniyor.

Aralıklarla kar yağışı öngörülen İstanbul'da, sabah 4 derece olan hava sıcaklığının gece 1 derecelere düşeceği tahmin ediliyor.

BUDO kötü hava şartları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti

BUDO kötü hava şartları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti

Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) seferlerinden bazıları olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

BUDO'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 10.45, 12.30 ve 14.30 saatlerindeki İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya), 11.00 ve 13.00'deki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci) seferleri programdan kaldırıldı.

İstanbul (Büyükçekmece)-Bursa (Mudanya) 10.30, İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Armutlu (İhlas) 14.30 ve Armutlu (İhlas)-Bursa (Mudanya) 16.00 seferlerinin de iptal edildiği duyuruldu.

Aynı gerekçeyle sabahki seferler de yapılamadı.
 

YORUMLAR