Jandarmadan 2 milyonluk operasyon

Jandarmadan 2 milyonluk operasyon

2018-01-04 - SİVİL MEDYA YAŞAM EDİTÖRÜ

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri İstanbul'da eş zamanlı düzenledikleri operasyonlarda piyasaya sahte para sürmeye çalışan 3 kişi yakalandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, S.B. ve Ö.K. isimli şahısların ellerinde bulunan sahte paraları piyasaya sürmek üzere İstanbul’a geldikleri ve Beyoğlu’nda bir otele yerleştikleri bilgisini aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri şahısları takibe aldı. Yapılan çalışmalar sonunda şahısların kaldığı Beyoğlu'ndaki otel odasına operasyon düzenledi. Operasyonda Bin 740 adet sahte 100 ABD doları ele geçirilirken 2 şüpheli de yakalandı. 

Bağlantılı oldukları düşünülen şahsa operasyon

Operasyonlarına devam eden İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bağlantılı olduğunu düşündüğü S.Ş. isimli şahsa da eş zamanlı olarak operasyon düzenledi. Şahsın bağcılar'da bulunan evine düzenlenen operasyonda, 394 adet sahte 100 ABD Doları, 485 adet sahte 200 EURO, 299 adet sahte 200 TL ve 33 adet sahte 100 TL ele geçirildi. S.Ş. ise yakalanarak gözaltına alındı.

Jandarmadan 2 milyonluk sahte para operasyonu

Otel odasından piyasaya sahte para 

Olayla ilgili soruşturmasını derinleştiren jandarma ekipleri, S.B.'nin dolandırıcılıktan 1, Ö.K.'nin ise dolandırıcılıktan 3 sabıkasının olduğunu tespit etti. Şüphelilerin diğer illerden geldikleri ve dikkat çekmeden alış verişin yoğun olduğu bölgelerde, ellerindeki sahte paraları piyasaya sürebilmek için Beyoğlu’nda otele yerleştikleri anlaşıldı. 

Baskınlarla gözaltına alınan şüphelilerden S.Ş. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler S.B. ve Ö.K. ise adli kontrol ve yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. 

Operasyon anı kamerada 

Yapılan operasyon anı ise saniye saniye jandarma kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Jandarma ekiplerinin bir eve girdiği ve arama yaptığı yaptığı görülüyor. Ekipler aramalarda para buluyor.
 

YORUMLAR