'Biz gardırop Atatürkçüsü değiliz'

'Biz gardırop Atatürkçüsü değiliz'

2017-11-12 - SİVİL MEDYA SİYASET EDİTÖRÜ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bizi 12 Eylül Atatürkçülüğünden ayıran temel olgu, biz gardırop Atatürkçüsü değiliz. Biz, inanç ve kararlılıkla onun düşüncelerini savunan kişileriz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen organizasyonda partililerle bir araya geldi.Partili olmanın Gazi Mustafa Kemal'i anlamayı gerektirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bizi 12 Eylül Atatürkçülüğünden ayıran temel olgu, biz gardırop Atatürkçüsü değiliz. Biz, inanç ve kararlılıkla onun düşüncelerini savunan kişileriz. Atatürkçü olmak, geçmişe takılıp kalmak değil, Türkiye'yi çağdaş uygarlığın ötesine taşımak demektir. O nedenle bize kimse Atatürkçülük dersi veremez. Biz Atatürkçülüğü ruhunda, düşüncesinde yaşayan kişileriz." diye konuştu.

"Yeni bir siyaset anlayışını Türkiye'ye getiriyoruz"

CHP'li olmanın kolay olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Koltuk sevdası uğruna mücadele edenler CHP'li olamaz, açıkça söylüyorum. Memleketin bu kadar sorunu varken 'Sen mi delege olacaksın, ben mi olacağım' kavgasına girenler, CHP'li olamaz. Yeni bir siyaset anlayışını Türkiye'ye getiriyoruz. Küçük hesaplar peşinde siyaset yapanlar, bizim aramızda olmamalı.""Çözümün tek adresi CHP'dir"
CHP'nin her türlü soruna çözüm üreten parti olması gerektiğini aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Katıldığım bazı toplantılarda, bazı arkadaşlar, 'Projemiz eksik' diyor. Hangi projemiz eksik? Her CHP'li şu gerçeği çok iyi bilmeli, Türkiye'nin hangi sorunu varsa o sorunun çözüm adresi, 'yüzde 99' demiyorum, yüzde 100 CHP'dir. Eğitim, askerlik, tarım, sanayi, üniversite, hangi alanı alırsanız alın çözümün tek adresi CHP'dir."
 

YORUMLAR