OHAL de sakal da uzuyor!

OHAL de sakal da uzuyor!

2017-10-13 - SİVİL MEDYA GÜNDEM EDİTÖRÜ

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptığ açıklamada, OHAL süresinin pazartesi günü MGK gündemine geleceğini sonra da TBMM'de görüşüleceğini kaydetti. Bu açıklamanın ardından gözler CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'ya çevrildi. Zira Atıcı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL'e karşı çıkmış ve sakal kesmeme eylemine başlamıştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, OHAL'in uzatılacağını açıkladı. Konu, pazartesi günü önce MGK'da görüşülecek, tavsiye kararı alınmasının ardından Bakanları Kurulu'nda da gündeme gelecek. MGK'nın ardından TBMM'de OHAL'in uzatılması görüşülecek.GÖZLER ATICI'NIN SAKALINDA

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL'e karşı çıkmış ve sakal kesmeme eylemine başlatmıştı. OHAL'in kaldırılması için sakal kesmeme eylemine başlayan CHP'li vekil, farklı bir imaja kavuştu.

Aytuğ Atıcı, sakallarının uzamasıyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada "Tek bir telini bile kesmedim. OHAL kaldırılana kadar sakallarımı uzatacağım." ifadelerini kullanmıştı.

Atıcı resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'direniş' mesajı vererek, "Protesto için uzattığım sakalımın her teliyle olağanüstü halin hukuksuz uygulamalarına karşı 447 gündür direniyorum..." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütleriyle mücadele için OHAL'in gerekli olduğunu söylemişti.

Aytuğ Atıcı ile ilgili görsel sonucu
 

YORUMLAR