WhatsApp'ta iki yeni özellik

WhatsApp'ta iki yeni özellik

2017-09-09 - SİVİL MEDYA TEKNOLOJİ EDİTÖRÜ

Akıllı telefon uygulaması WhatsApp, son güncellemesi ile iki yeni özelliği kullanıcılarının beğenisine sundu. İşte WhatsApp'ın iki yeni özelliği.

Akıllı telefon mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni iki özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Akıllı telefonların en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, yaptığı yeni güncellemeler ile takipçilerine en uygun hizmeti sunuyor.

Facebook bünyesine geçtikten sonra flaş değişiklikler yapan WhatsApp, iki yeni özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bugün itibariyle gelen güncellemedeki değişikliklerden ilki, uygulamanın daha önceki beta sürümünde gördüğümüz ve sadece metin şeklinde oluşan bir WhatsApp durumu oluşturabilme özelliği. WhatsApp'a gelen bir diğer yeni özellik ise görüntülü görüşmelerde ekranının küçültülebilmesi özelliği oldu.

WhatsApp kullanıcıları, bugün itibariyle gelen bu yeni güncellemeyle birlikte artık paylaştıkları durumlarını sadece bir yazı şeklinde de hazırlayıp yayınlayabilecek. Bunun yanı sıra Picture-in-Picture yani PiP adı verilen özellik sayesinde de WhatsApp'ta yapılan görüntülü görüşme ekranı artık küçültülebilecek.

PiP modu Android işletim sisteminin en yeni versiyonu olan Oreo'nun bir özelliği olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu özellik sayesinde videolar küçültülebilecek ve ufak ekranda görüntüü konuşmaya devam edilebilecek. WhatsApp da yaptığı güncelleme ile bu özellikten faydalanmış oldu. 

YORUMLAR