Ataşehir-Göztepe Metrosunda çalışmalar başladı

Ataşehir-Göztepe Metrosunda çalışmalar başladı

2017-08-12 - SİVİL MEDYA EKONOMİ EDİTÖRÜ

İstanbul Anadolu Yakasında yapımı devam eden Ümraniye - Ataşehir - Göztepe Metrosunun 'Göztepe İstasyonu' inşa çalışmalarına başlandı. İstasyon yapımı süresince Göztepe 60. yıl parkının tenis kortları geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Çalışmalardan yeşil alan hiçbir şekilde etkilenmeyecek.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosunun inşaat çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

Hattın Göztepe istasyonunun inşası kapsamında, Göztepe 60. Yıl Parkındaki tenis kortlarının bulunduğu alan geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Çalışmalar sırasında ağaçların bulunduğu yeşil alanlar hiçbir şekilde etkilenmeyecek.


 
Çalışmaların tamamlanmasının ardından söz konusu alanda, metro giriş çıkışlarının yanısıra metro meydanı, tenis kortları, çocuk trafik eğitim parkı da yer alacak.
 
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu 13 km uzunluğunda 11 istasyondan oluşuyor. Göztepe İstasyonunda Marmaray ile entegre olan hat, Yenisahra İstasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile, Çarşı istasyonunda da Üsküdar- Ümraniye -Çekmeköy Metro Hattı ile entegre olacak.Dün, tünel kazı işlemi sona eren Kabataş-Meci̇diyeköy-Mahmutbey metro hattında incelemelerde bulunan Başkan Topbaş, Göztepe Parkı içinde yer alacak metro istasyonuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Başkan Topbaş, Göztepe Parkı'ndaki tenis kortlarının bulunduğu alana metro istasyonu geldğini hatırlatıp, "Bu kortları geçici olarak kapatacağız, kazılarımızı yapacağız. Daha sonra metro istasyonuyla birlikte yine 7 tane tenis kortunu yerine koyacağız." demişti. İşte Başkan Topbaş'ın o açıklaması;

“Basınımıza özellikle ifade etmek istiyorum; Göztepe Parkı geçmişte nasıldı, ne hale geldi? Müthiş bir park haline geldi ve biz yaptık. Geçmişte konuşanlar bugün oradan çıkmıyor, orada yaşıyor. Hamdolsun yaptık. Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu inşaatı kapsamında Göztepe Parkı’nın içinde bulunan 7 tane tenis kortunun bulunduğu alana metro istasyonu geliyor. Bu kortları geçici olarak kapatacağız, kazılarımızı yapacağız. Daha sonra metro istasyonuyla birlikte yine 7 tane tenis kortunu yerine koyacağız. Bunu burada özellikle Kadıköy ve bölge halkına duyurmak istiyorum. Yanlış değerlendirmesinler. Yapacaklarımızı ortaya koyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki AK Partili belediye anlayışını ortaya koymaktayız. Türkiye’de ve dünyada hiçbir belediye ile kendimizi mukayese etmiyoruz. İstanbul’un kendi gücü kendisine yeter. Bizim yaptığımız çalışmalar dünyada da birçok şehre örnek oluyor”

 

YORUMLAR