Bu pizza kutusunun patenti Apple ait!

Bu pizza kutusunun patenti Apple ait!

2017-05-19 - SİVİL MEDYA ÖTEKİ GÜNDEM EDİTÖRÜ

Teknoloji devi Apple bu kez telefon, bilgisayar gibi tüketici elektroniği ürünleri ile değil, pizza kutusu patenti ile karşımızda. Böylelikle Apple artık midemize de hitap edecek!

En büyük yeniliklerin ve patentlerin öncülerinden olan Apple, müzik endüstrisinde iPod ile devrim yaratmıştı. Ardından iPhone modelleri ile ceplerimize bir bilgisayar koydu. Şimdi ise yeni pizza kutuları ile midemize hitap edecek.

Pizza kutusu patenti Apple pizza kutularının patentini aslında 2010 yılında almıştı. Ancak geliştirme çalışmaları sonucunda dairesel kutular, yakın zamanda pizza çalışanları ile buluşacak gibi görünüyor. Tasarımın özelliklerinden bahsedecek olursak;

Apple pizza kutusu patenti aldı!

ShiftDelete'nin haberine göre kutu, menteşeli bir bağlantı yoluyla taban bölümüne bağlanan bir kapak kısmı içeriyor. Böylece kutunun tamamı tek bir parça malzemeden imal ediliyor. İç içe geçmiş bir konfigürasyon, taban ve kapak kısımlarının ikinci bir kutu görevi görmesini sağlıyor.

Kabın altında bulunan delikler, buharın kaçmasına izin veriyor. Buharın delikten kaçması sağlanarak pizza ile taban arasında sıkışıp kalması önleniyor ve pizzanın kıvamının normal kalması sağlanıyor.

Pizzalar yuvarlak şekilde olmalarına rağmen, çoğu pizza kutusu kare yapıdadır. Apple’ın patentli kutularının, yerden önemli bir tasarruf sağlamasının yanı sıra pizzanın yoğun buhar ile hamurlaşmasını önleyeceğibelirtiliyor.

YORUMLAR