İşte Kerem Demirbay olayının perde arkası

İşte Kerem Demirbay olayının perde arkası

2017-05-18 - SİVİL MEDYA SPOR EDİTÖRÜ

Türkiye A Milli Takım formasını giymesi beklenirken karar değiştirerek Almanya Milli Takımı'nı seçen Kerem Dermirbay'ın bu tercihi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Joachim Löw’e olan yakınlığıyla bilinen futbol adamı Ali Polat, Türkiye'nin Almanya'da bürosu olmamasını eleştirirken, Löw'ün önceki akşam Kerem'i 3-4 defa arayarak ikna ettiğini söyledi.

Türkiye'nin Kerem'i Almanya'da yetkilisi olmadığı için kaybettiğini savunan Polat'ın Radyospor'a yaptığı açıklama şöyle;

"Löw 3-4 defa arayarak ikna etmiş"

"Türkiye, gurbetçi oyuncuları milli takıma kazandırma konusunda sıkıntılı. Almanya’da halen Türkiye yetkilisi olmadığından ulaşması sıkıntılı. Almanya’da bir büro yok. Almanya da kendi takımlarına kazandırıyor. Löw de 3-4 defa Kerem Demirbay’ı aramış. Akşam geç saatlerde yine aramış ve ikna etmiş. Kerem’in kalbi Türkiye için atıyordu. Ben Löw’ün beğendiği bir oyuncu olduğundan dolayı, Almanya’ya son 10 yıla damga vuracak bir isim diye düşünüyorum. Türkiye Milli Takımı için Mesut Özil gibi bir oyuncu kayboldu." "

Türkiye'de oynamak istiyordu"


"Mesela kadınlarda Hasret Kayıkçı şu anda Almanya Milli Takımı’nda oynuyor. Almanya’da büromuz yok, yetkililer yok. Kime ulaşılacak? Eski Almanya’da oynayan gurbetçi oyuncularımız var. Çok büyük isimler var. Fatih Terim o ekibi birleştirip Almanya’da bir ekip kurabilir. Kerem’in milli takımda oynamak istediğini çok iyi biliyorum. Büyük bir yetenek. Türkiye açısından kötü oldu."

YORUMLAR