Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fetullah Gülen Ertuğrul Özköke densiz dedi!
27 Haziran 2012 Çarşamba 11:51

Fetullah Gülen Ertuğrul Özkök'e densiz dedi!

Gülen, medyada da büyük tartışmalara neden olan ağlama olayı ile ilgili olarak Org. Necdet Özel'i eleştiren Ertuğrul Özkök'e sert yanıt verdi. Gülen '' Nezat-i lisaniyem bana vize verseydi burada ona densiz diyecektim'' dedi

Fethullah Gülen, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in şehit olan 8 askerin cenaze töreninde ağlamasıyla ilgili açıklamada bulundu.

"İNSANLARA NEDEN SULU GÖZ DİYORSUN"

Gülen, medyada da büyük tartışmalara neden olan ağlama olayı ile ilgili olarak Org. Necdet Özel'i eleştirenlere sert yanıt verirken, ''İnsanlara neden sulu göz diyorsun. Nezat-i lisaniyem bana vize verseydi burada ona densiz diyecektim. Esas ağlamadığından gözün yaşarmadığından dolayı levm edilecek birisi varsa o da sensin" dedi.

"SEN ANNEN BABAN ÖLDÜĞÜNDE AĞLAMADIN MI?"

Fethullah Gülen, yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Mesela Genelkurmay Başkanı'da ağlarmıymış. Evet bir asker mukavemetli olmalı, en ciğersuz hadiseler karşında dahi dayanmalı acz ve zaaf ifade edn tavırlara girmemeli. Ama vatan evladı öldüğü zaman orda da ağlamasını bilmeli. Zaten irade olmaz kalbi varsa ağlayacaktır. Birader bir insan kalbinin gereği olan, kalbinin gereğini solukluyorken niye onu tan u teşnide tabi tutuyorsun, neden yadırgıyorsun onu. Vatan evladı olmuş, o vatan evladının sahibi, velisi, mütevellisi, vasisi olan bir insan orada insan olmanın bir gereği olarak kalbinin soluklarını gözyaşları şeklinde dışarıya döküyorsa, o bir kere insan olmanın gereğidir. O mevzuda hala kaskatı olarak davranıyorsa insan o kendi insanlığını bir kere daha gözden geçirmesi lazım. Daha da inceleyerek diyeceğim ki a be birader sen annen baban öldüğünde ağlamadın mı. Senin gözlerin için Peygamber S.A.V ağlamayan yaşarmayan, gözden ötürü sana sığırım diyor."

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
GAZETELER
Gazeteler
HAVA DURUMU
İstanbul
8 / 13 °C
Ankara
-2 / 8 °C
İzmir
12 / 17 °C
Antalya
6 / 18 °C
Erzurum
-19 / -5 °C