Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esra Elönü artık hangi gazetede?
13 Mayıs 2011 Cuma 11:53

Esra Elönü artık hangi gazetede?

İlginç yazılarıyla gündeme gelen Esra Elönü hangi gazetede yazacak?

İlginç yazılarıyla gündeme gelen Esra Elönü de Yeni Söz Gazetesinde yazacak.

Dün Yeni Söz’de ilk yazısını yazan Esra Elönü dşınında Erol Erdoğan ve Zeki Kılıçaslan da Yeni Söz Gazetesinde yazmaya başladılar.

İşte Elönü'nün Yeni Söz'deki ilk yazısı:

EBUZER’İN ÇEKTİĞİNİ FOTOJENİK İSLAMCI ANLAMAZ!

Biriktirdiğin toprağın içinde birikeceksin unutma!

Yokluk senin kabusunsa onun rüyasıdır!

Sakin olun burada bu kalem kendi kalesine gol döşeyen nazirelerin kralı olmayacak. Burada bu kalem hırkasına beton döktüren arazilik adamların zenginliğinden bahşiş koparmayacak, burada bu kalem dalkavukların düğme iliklediği adamlara promosyon pankartlar açıp omurgasız cümleler kurmayacak!

Balata tozuyla gelip dava balansı arayan adamların külahına methiyeler düzmeyecek. Cebinde olmayanın adına fakirlik deyip aklın ve adaletin paha biçilmez mülk olduğunu unutanları hiçliğin sarrafında gezdirmektir hakikat.

Ne kadınların evde açtığı hamur işi kalpleri bileyen aşk yazılarına talibim ne de genişletilmiş göbekleri eritecek diyet cümleler bu kalemden çıkar. Ne deve galerisinde binek arayan zengin bedevilerin zaafları beni ilgilendirir ne de bize dokunmayan yılanın beslendiği süt çanağı olurum.

Sorun ne peki? Sorun “ Ey! Muaviye eğer bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan israftır halkın parasıyla yaptırdıysan ihanettir” sözünü Rebeze’nin asfalt kumu zannedişimiz, sorun bizi besmelenin değil kuruşu kuruşuna tav olduğumuz makamların birleştirdiği komplekslerimiz.

Sorun Allah’ın gündeminden düşen yağmuru bile kuru vaatlerin arasında harç edişimiz. Sorun henüz gövdesi ile başı arasına dolgun façalar yememiş putların yanaklarını baltalarla öpmeyişimiz  ve eğilişimiz.

Ve sorun iktidar olana kitaptan ayet seçip ağlak ve duygusal pembe borazanlara sarılarak yaranan kadınların abandığı siyaset. Dünya gariplerin cep harçlığı güçlülerin bahşişi olduğu sürece arada kalmışların dengesizliğine tav olacak bir adalet de bulunabilirdi elbet.

“Hepimiz birbirimizin çamurundan insan olmuşuz ki sıçratmaya kıyamıyoruz”.  Allah’ın son teknoloji harikası yalnızlığımızsa modern salvoların kalabalığına diklenen Ebuzer’i hatırlamak direnişin öğütmediği vicdanı iri yalnızların hatrına Dünya’yı unutmaktır.

Azınlığın yoksulluğu çoğunluğun zenginliği bizi ilgilendirmeyecekse adaletsizliğin getir götür işlerine bakan soytarılar gibi ufalanacağız.  Hırsın ve kaypaklığın suratını dağıtacak tokatlar bizim elimizde değilse ölüm önce ellerimizden başlasın başlasın ki sağ elin verdiğine kör olacak sol ellerin büyüklüğü yaşımızı devirecek kadar kutsaldır.
 

YORUMLAR
yılmaz
rıdvan
bu kaşarı kınıyoruz
24 Ağustos 2012 Cuma 16:30
88.250.237.112
olduğu gibi görünmek
güzin öztürk
başına başörtüsü koymuşsun gerçi onuda Allahın kadınlardan istediği gibi koymamışsın,anlamadığım islami bir görünümle insanların karşısına çıkıyor sonra olanca gücünle ayetlere karşı çıkıyor ayetlerin anlamlarını değiştirerek insanların kafasını karıştırıyorsun.YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.bence hiçbir yerde yazmasa daha yararlı olacak
23 Ağustos 2011 Salı 12:17
31.140.86.197
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
GAZETELER
Gazeteler
HAVA DURUMU
İstanbul
7 / 12 °C
Ankara
1 / 16 °C
İzmir
9 / 20 °C
Antalya
7 / 22 °C
Erzurum
-9 / 4 °C