Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir şok ses kaydı daha
28 Ocak 2012 Cumartesi 11:34

Bir şok ses kaydı daha

İSTANBUL Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muhittin Yenikeçeci’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında TSK içindeki darbe heveslilerinin bitmediğini gözler önüne serdi.

 

Daha önce İnternet Andıcı davası firari sanığı Tümgeneral Mustafa Bakıcı’yı hakkında arama kararı varken orduevinde yemekte ağırlayıp serbest bıraktığını gösteren ses kaydı internete düşen Yenikeçeci, “Hala teslim olmuyoruz bir mücadele veriyoruz. Bakın komutanlarımızı koruyoruz, destek sağlıyoruz. Biz inzibat olarak destek sağlıyoruz” dedi.

Açılımları 27 Mayıs’la tehdit etti

Tuğgeneral Yenikeçeci’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydı dailymotion.com’da yayınlandı. “Siz hangi açılımı yaparsanız yapın, siz hangi ekonomik düzeltmeyi yaparsanız yapın, siz hangi ülkenin ekonomik gücünü artırma, gelişme, işte kalkınma bilmem ne yaparsanız yapın işte anlaşın konuşun toplumda normalleşmeyi sağlayamazsınız” diyen Yenikeçeci, özellikle 27 Mayıs darbesi öncesi atmosfere gönderme yaparak “Bunlar denendi Türkiye’de. Ondan sonra ne oldu. İşte biliyoruz ne olduğunu” diyor.

Bakın komutanlarımızı koruyoruz

Türkiye’deki mücadelenin İslamcı olanlarla kendisi gibi ulusalcı olanlar arasında olduğunu ve son 8-10 yılda yapılan değişikliklerle mücadele ettiklerini anlatan Yenikeçeci “Haa bu tabi hala biz çökmüyoruz diz. Hala teslim olmuyoruz, bir mücadele veriyoruz. Bakın komutanlarımızı koruyoruz. Destek sağlıyoruz. Biz inzibat olarak destek sağlıyoruz” diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
GAZETELER
Gazeteler
HAVA DURUMU
İstanbul
4 / 10 °C
Ankara
0 / 10 °C
İzmir
6 / 17 °C
Antalya
7 / 17 °C
Erzurum
-9 / 1 °C