Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Çok Güzel Hareketler Bunlar'
09 Kasım 2009 04:57

'Çok Güzel Hareketler Bunlar'

''Yılmaz Erdoğan'ı da yazsana. O da bir zamanlar Lenin kadar solcu idi. Ama şimdi yanındaki oyuncuları boğaz tokluğuna çalıştırıyor"

Bugün Gazetesi yazarı Aykut Işıklar,kendisine gelen maillere dayanarak bu iddiayı kaleme almış. işte o yazı

BKM oyuncuları da aç karnına sanat yapıyormuş

Önceki gün Anadolu Ateşi dansçılarının birer birer kaçtığını, çünkü ayda 1250 lira maaş almak istemediklerini yazmıştım. Bana dansçılardan gelen bilgi böyle idi. Yorumum da ise; "Eee Gülben Ergen'in eşi olmak kolay değil. Eski sıkı solcu Anadolu Ateşi Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Gülben Ergen ile evlenince sınıf değiştirdi, genç dansçıları unuttu" demeye getirmiştim.

Daha o gün elektronik posta kutuma mektuplar yağmaya başladı. "Kardeşi Yılmaz Erdoğan'ı da yazsana. O da bir zamanlar Lenin kadar solcu idi. Ama şimdi yanındaki oyuncuları boğaz tokluğuna çalıştırıyor" deniliyordu. Belli ki genç oyuncular fırsat bu fırsat deyip, patronlarını ihbar ediyorlar.

Yılmaz Erdoğan da Hakkari'nin bağrından kopup İstanbul'a gelen, şöhret olup parayı bulan bir kardeşimiz. BKM adında bir firması var. Filmler yapıyor, konserler düzenliyor, TV programlarında yapımcı. Yani çok tatlı para kazanıyor.

Pekiiiiii... Örnek verelim... Kanal D'de çok beğenilen, çok izlenen 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' oyuncularına kaç lira maş veriyor? Her yerde tepe tepe kullandığı genç oyuncular aldıkları maaşlardan memnun mu? Ben hiç sanmıyorum. Aynı taktik, aynı sömürü. "Bak burada isim oluyorsun, çevre ediniyorsun. Üç beş yıl sonra milyonları götürürsün" masalı. Üç-beş yıl sonra yüzün eskiyor, yoruluyorsun, yaşlı ve yıpranmış oyuncu olarak kapının önüne konuluyorsun. Bu beyin yıkama işine sadece oyuncular değil, biz gazeteciler de çok yeriz. Başka zaman uzun uzun anlatırım.

Yılmaz Erdoğan'ın ortak olduğu BKM oyuncularına kaç lira maaş verdiğini yazmaya utanıyorum. Üç kuruş fazla veya eksik olsa ne çıkar. Ama inanılmaz komik para. Bu maaşlar ile çocuklar karnını bile doyuramaz.

Özetle Yılmaz Erdoğan da ağabeyi gibi yanında çalışanlara cimri imiş. Eee onun da masrafı çok. En son gördüğümde Amerikalılar'ın savaşta kullandığı Hummer ciple dolaşıyordu. O arabanın benzini ile Hakkari'de okul yapılır.

Aykut Işıklar - Bugün Gazetesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
GAZETELER
Gazeteler
HAVA DURUMU
İstanbul
8 / 13 °C
Ankara
-2 / 8 °C
İzmir
12 / 18 °C
Antalya
6 / 18 °C
Erzurum
-19 / -5 °C